AHHAA teaduskeskus

AHHAA teaduskeskus

Tavaliselt pildistatakse virtuaaltuure inimtühjadest hotellitubadest või restoranidest. AHHAA teaduskeskuse puhul ei tulnud aga selline lähenemine kõne allagi. Kummituslikult inimtühjad saalid staatiliste atraktsioonidega – kellele siis selline tuur ikka korda läheks?

AHHAAs oli oluline pildile saada inimesi ja emotsioone. Tähtis oli jäädvustada osake seda lõbusat ja mängulist õhkkonda, mis AHHAA keskuses iga päev valitseb. Niimoodi pildistatud panoraamfotod on seotud virtuaaltuuriks. Tuurile annab uhke välimuse eridisain: kõik nupud, menüüd ja infoaknad on kujundatud nõnda, et need peegeldaksid AHHAA üldist kujundust ning harmoneeruksid AHHAA veebilehega. Parempoolne menüü juhatab huvilist saalides ringi vaatama – proovi seal kirja pandud huvipunktidel klikkida ning sind suunatakse täpselt sinna, kus vastav atraktsioon asetseb. Kui aga menüüd väiksemal ekraanil vaatevälja segama kipuvad, saab need ühe klikiga ääre alla peitu saata.

Selle tuuri eesmärgiks ei ole olla uhke ja ilus. Uhkus ja ilu on vahend, mitte eesmärk. Selle tuuri eesmärgiks on aidata neid, kes veel ei tea, kas AHHAAsse tulla või mitte. Internetist AHHAA kohta infot otsides saavad nad nüüd vaadata virtuaaltuuri ning langetada otsuse – tulla. Näeme AHHAA teaduskeskuses Tartus!