Tartu loodusmaja

Tartu loodusmaja

Tartu loodusmaja virtuaaltuur on palju enamat kui virtuaaltuur. See on virtuaalne näitus Tartu Loodusmajast endast! Näitus viib külastaja sfääriliste piltide abil loodusmaja erinevatesse ruumidesse ja parki ning tutvustab pea kõike seal leiduvat.

Infot saab nii ehitusmaterjalide elukaare kui keskkonnasõbralike ehituslahenduste kohta, loodusmaja kasutamise põhimõtete, talveaia tarbetaimede ja loomade, vee- ja energiakasutuse jpm kohta. Näitusel saab teada, kuidas ühes Tartu kesklinnas asuvas majas kasutatakse päikeseenergiat, vihmavett, kašmiirkitsede villa, savi ja puitu selleks, et hoolida nii loodusest kui oma külalistest.

Tartu Loodusmaja virtuaalne näitus koosneb 13-nest sfäärilisest panoraamfotost, mis on seotud virtuaaltuuriks erilahendusega kasutajaliidese abil. Kasutajaliideses on asukohtade menüü, infotekstid, erinevad kaardid, taustahelid jne elemendid. Põhirõhk on aga infopunktidel – foto sees olevatel “i”-ikoonidel, millel klikkides kuvatakse kasutajale erinevat infot teksti, fotode ja video kujul.

Selliseid infopunkte on terve näituse peale kokku 147. Ja et kasutaja kõiki neid ikka märkaks, on infopunktid reastatud kenasti ka ekraani vasakusse serva infopunktide menüüsse. Kui seal mõnel punktil klikkida, liigub foto ekraanil nii, et vastav koht on kohe näha.

Proovi ise järele: vaata Tartu loodusmaja virtuaaltuuri