Tallinna ülikooli virtuaaltuur

 

Fotod on liiga staatilised ja video liiga tavaline. Virtuaaltuur on aga ideaalne meedium, mille abil võiks näidata Tallinna ülikooli linnakut. Mitmest suurest hoonest ja kahest siseõuest koosneval alal sai 2016. aasta kevadel ja suvel pildistatud ühtekokku 30 sfäärilist 360° panoraamfotot, mis esindavad nüüd virtuaaltuuriks kokku panduna Tallinna ülikooli – nii Eestis kui ka välismaal.

Fotode pildistamisel püüdsime jäädvustada mitte niivõrd ruume kuivõrd ruumide sees toimuvat. Ülikool on ju eelkõige mitte hoone, vaid kõik need inimesed, kes selle hoone sees õpivad ja töötavad. Neid inimesi ja nende tegemisi selle virtuaaltuuri panoraamfotodel näha saabki.

Sellise virtuaaltuuri abil on hea ülikooli tutvustada välisriikide koostööpartneritele ja teistele koolist huvitatutele. Selline virtuaaltuur on ka suurepärane tööriist messidel – seda saab seal kuvada tavalisele ekraanile ja lähitulevikus näidata ka virtuaalreaalsuse prillidest. Ülikooli erinevad osakonnad saavad virtuaaltuuri näidata enda veebilehel. Ülikooli turundusosakond saab lisaks tuurile enda käsutusse tuuri aluseks olevad suured panoraamfotod – sellised, nagu siin üleval slaidshow sees. Neid tasapinnalisi fotosid saab kasutada nii internetis kui ka trükistes. Kasud sees igal rindel ?

 

Tallinna ülikooli virtuaaltuuris on kasutusel järgmised elemendid:

  • Drooniga pildistatud sfääriline aeropanoraam
  • Erilahendusega menüü
  • Vaate sisse integreeritud video
  • Vaate sisse integreeritud ja “paika venitatud” video
  • Google Maps kaart asukoha näitamiseks
  • Linnaku skeem mille abil saab navigeerida
  • Infopunktid tuuri sees – punktil puutudes/klikkides avaneb infoaken
  • Eraldi kasutajaliides nutitelefonide jaoks

aasta disain hariduses

Tallinna ülikooli virtuaaltuur pälvis 1. koha SA Archimedese konkursil kategoorias: Aasta disain hariduses 2016.

 

Stenbocki maja virtuaaltuur

Stenbocki majas toimuvad valitsuse istungid, seal töötavad igapäevaselt peaminister ja Riigikantselei. Esimese istungi Stenbocki majas pidas valitsus 8. augustil 2000.

Stenbocki maja virtuaaltuur valmis 2017. aasta suvel. Tuur koosneb ühest aeropanoraamist ja kaheksast eriti suurest ja hea kvaliteediga sfäärilisest panoraamist, mis viivad vaataja istungite saali, peaministri kabinetti, pressiruumi ja teistesse esinduslikesse ruumidesse Stenbocki majas.

Vaata Stenbocki maja virtuaaltuuri siit.

 

Tallinna Teeninduskooli virtuaaltuur

 

Tallinna Teeninduskooli virtuaaltuur on üks väike killuke SA Innove ning Haridus- ja teadusministeeriumi mammutprojektist. Selle projekti raames loob TUUR virtuaaltuurid 31-le Eesti kutsehariduskeskusele. Vaata kõiki juba valmis olevaid virtuaaltuure siit.

Need virtuaaltuurid ja virtuaaltuuride aluseks olevad panoraamfotod on suurepärasteks tööriistadeks kõikidele Eesti kutsehariduskeskustele enda tutvustamiseks nii Eestis kui ka välismaal. Samuti kasutavad virtuaaltuure SA Innove, Haridus- ja teadusministeerium ja teised asutused selleks, et populariseerida Eesti kutseharidust ja näidata viimaste aastate jooksul suure renoveerimislaine läbinud kutsehariduskeskuste hooneid ja masinaparke. Esiplaanil on nendes virtuaaltuurides aga siiski õpilased ja õpetajad – tegemas oma igapäevaseid asju.

 

Tallinna teeninduskool – nagu enamik kutseõppeasutuste virtuaaltuure – koosneb kümnest vaatepunktist ehk 360° panoraamfotost. Need panoraamfotod on virtuaaltuuriks kokku pandud nii, et huviline saaks navigeerida kas vasakul olevat menüüd kasutades või tuuri peal olevatele ringikestele klikkides.

Iga vaatepunkti juures on kirjeldus, mis annab vaatajale teada, miks üks või teine koht oluline on. Lisaks võib panoraamfotodel siin-seal näha “i” ikoonikestega tähistatud nuppe – nendele klikkides saab lisainfot mingis konkreetses kohas olevate tegevuste või asjade kohta. Google Maps nupule vajutades saab vaadata kuskohas konkreetne kool asub ja olemas on ka nupp, mis viib kooli Facebooki lehele.

Tartu Lõunakeskus – Google Street View

 

.

Veel töid