TUUR loob VR elamusi – VR peakomplektides kogemiseks mõeldud 360° videoid, mis viivad vaataja otse sündmuste keskele. Vaataja paneb VR prillid pähe ja saab siis video sees ükskõik mis suunas ringi vaadata. Maksimaalne videokvaliteet ja ruumiline heli (vaataja saab aru, millisest suunast helid tulevad) loovad unikaalse kohalolu tunde.

VR elamus abil on hea edasi anda keskkondi ja tegevusi, mille jaoks foto või tavavideo liiga piiravaks jäävad. 360° video on parim esitlusviis messidel, välismaa ärikohtumistel, ettevõtte üritustel jne. Nagu allpool näed, saab VR videot suurepäraselt näidata ja YouTube ja Facebook keskkondades. Kõige mõjusam on see aga siiski VR peakomplektis vaadatuna.

Vana-Võrumaa suitsusauna VR elamus

Võrumaal, Mooska suitsusaunas valmis ruumilise heliga 360° video, mis on loodud vaatamiseks VR prillidega. Videost valmis lisaks eestikeelsele ka inglise- ja jaapanikeelne versioon. Klient kasutab VR kogemust eelkõige messidel nii Eestis kui ka välismaal. Näiteks Jaapanis, selleks, et sealsed potentsiaalsed loodusturistid saaksid unustamatu kogemuse Vana-Võrumaa suitsusaunas käimisest jääauku hüppamisest ja kõigest muust kombestikust mis sellega kaasas käib.

Messiboksis pannakse üles saunakeskkonda imiteeriv kangas, vaataja istub vastavalt disainitud pingil ja video vaatamise ajal nüpeldatakse virtuaalsaunalisi reaalse kasevihaga.

Klient: SA Võrumaa Turism.

Vana-Võrumaa suitsusauna VR elamus - lohista hiirega video peal ja vaata ringi

Omniva logistikakeskuse sorteerimisliini VR

Omniva uue logistikakeskuse suurejoonelisel avamisüritusel oli TUUR poolt väljas nelja VR seadmega laud, mille juures said külalised tunda ennast postipakina. Postipaki teekond algab kui operaator asetab selle sorteerimisliinile – seejärel läbib vaataja kogu liini, asetatakse kulleri poolt pakiautosse ning pakiautomaadist võtab saadetise rahulolev klient.

VR elamuse jaoks filmis TUUR 360° video, kinnitades kaamera spetsiaalselt ette valmistatud rakisega postipaki peale. Suuresti improvisatsioonina sündinud video (logistikakeskuse närvilises magamata õhkkonnas enne jõule duubleid lubada ei saanud) osutus avamisüritusel tõeliseks hitiks, mistõttu näitasime videot veel teinegi kord – Lennusadamas, Omniva suurel aastalõpupeol. Nüüd elab VR video oma elu sotsiaalmeedias ja kui Omniva meeskonnal on vaja näiteks äripartneritele näidata logistikakeskuse sorteerimisliini võlusid, saavad nad seda teha VR elamuse abil.

Video eesti ja inglise keeles. Klient: Omniva.

Omniva logistikakeskuse sorteerimisliin - lohista hiirega video peal ja vaata ringi

Virtuaalne lend üle lumise metsa

Lend üle lumise metsa

“Lend üle lumise metsa” on lühike, aga efektne 360-kraadiline video, mida on kõige mõjusam vaadata VR seadmes. Vaataja justkui liugleks üle härmas kuusetüvede imeilusal talvehommikul – nagu unenäos. See video oli tõeline hitt ka sotsiaalmeedias, kus see “little planet” projektsiooni töödelduna kahemõõtmelisena vaatajate klikke kogus.

Sel talvehommikul oli ilm küll ilus, aga väga külm. Kraadiklaas näitas -24° c, sellele lisaks oli siin-seal udu. Sellise ilmaga on lihtnegi droonisõit korralik risk, sest propellerid võivad jäätuda ja droon alla kukkuda. Veel ohtlikum on see õhulend aga siis, kui drooni küljes ripub korraliku kaaluga 360-kraadiline kaamera. Liiga lähedal puulatvadele, liiga külmaga, liiga kaugele… tagantjärele mõeldes sellist lendu vist teist korda enam ei teeks. Õnneks läks sel hommikul kõik õnnelikult – droon sõitis üle metsa ja tuli tagasi ka. Ainukesed asjad, mis natuke kahjustada said, olid droonioperaatori jäätunud sõrmed 🙂

“Lend üle lumise metsa” on 360cities.net portaalis 360 videote kategoorias valitud editor’s pics videote hulka.

Lumise metsa kohal - lohista hiirega video peal ja vaata ringi