Interaktiivsed 360° fotod

Kasutamiseks Facebookis ja mujal

Tavalisi pilte postitavad Facebookis kõik. Eristu teistest. Näita enda ruume, inimesi, põnevaid tegemisi ja muud interaktiivsete 360° fotode abil. Tulen kohale, pildistan fotod ja saadan sulle tippkvaliteediga 360° panoraamid, mida saad ülilihtsalt kasutada Facebookis ja mujalgi.

Lae alla näidisfail siit (saad proovida Facebooki laadida ja vaadata milline üks TUURi pildistatud 360° foto välja näeb).

360° fotode jagamine Facebookis

Facebooki jaoks teeme järeltöötluses eraldi panoraamid, mis on täpselt õige suurusega ja metaandmetega. Sina saad jagada neid panoraame Facebookis täpselt nii nagu tavalisi pilte. Facebook tunneb automaatselt, et tegu on 360° sisuga teeb selle ise automaatselt interaktiivseks. Siin all on mõned näited Facebooki seinal jagatud 360° panoraamidest – kliki peale ja vaata, kuidas need Facebookis välja näevad.

360° fotode kasutamine tavafotodena

360×180° panoraamfotot saab kasutada nagu tavalist pilti – veebilehel või mujal. Mitmest üksikpildist kokku pandud panoraam on hästi suur (18 000 x 9000 px) ja seetõttu saab sellest lõigata erinevaid väiksemaid osi, ilma et pildikvaliteet langeks.

360×180° panoraamfotod on sellised pildid, millele on kokku koolutatud kogu ümbritsev vaade. Eriti just siseruumidest pildistatud fotodel näeme, kuidas lagi ja seinad ja kõik muu on geomeetriliselt moonutatuna painutatud ühe tasapinna sisse. Sellised pildid on maksimaalselt laia vaatenurga ja huvitava perspektiiviga – vaata ühte näidet kopterisimulaatorist. Seliselt pildilt saab välja lõigata mingi ala, mis siis veebilehel kasutades on eriti efektne – vaata siinsamas all ↓

 

 

 

 

 

 

 

 

360° fotodest saab superilusad suured väljatrükid

Kuna minu pildistatud 360° panoraamid on hästi suured, sobivad need suurepäraselt printimiseks. Nii väiksemalt kui ka eriti suurelt. Näiteks saab sellise panoraami printida superteravalt 3 m laiusele lõuendil kapa-plaadile ja panna seinale. Eesti Lennuakadeemia kinkis näiteks suurelt välja prinditud aeropanorami tähtsale väliskülalisele. Tartu Tervishoiu Kõrgkool kasutas aga panoraamfotosid papist joonlaud-järjehoidjate kujunduses. SA Innove kasutas paljusid 360° panoraame oma kutseharidust tutvustavas trükises “Abiks otsustajale“.

IMG_9373

 

 

  • 360×180° superkvaliteetsed panoraamfotod
  • HDR tehnikas järeltöötlus: fotod on reaalsed nagu päris elus
  • Automaatne interaktiivsus Facebookis ja Google + lehel
  • Fotode mõõtmed: 18000×9000 px
  • Teravad väljatrükid kuni 3 meetri laiuselt
  • Kirjuta ja küsi – lähenen loominguliselt, annan nõu kuidas ja mida pildistada nii et tulemus saaks võimalikult efektne

Kirjuta ja telli 360° fotod