Google “See Inside” sisevaated. Kuidas ja kustkaudu need huvilistele näha on?

Kuidas fotograafi poolt ettevõttele loodud “See Inside” interaktiivne ringkäiku huvilistele näidatakse? Millised on need kohad, kus selline ringkäik valmis saanuna olema hakkab ja kustkaudu potentsiaalsete klientideni jõuab? Peamisi viise on 4:

  • Google otsimootoris www.google.com
  • Google Maps kaardikeskkonna otsingus maps.google.com
  • Google Maps kaardikeskkonna Street View vaates maps.google.com
  • Lisaks saab Google Maps keskkonnast ringkäiki väga lihtsalt enda veebilehele embed’ida

Kõiki neid võimalusi näitan allpool lähemalt – koos ekraanisalvestustega:

See Inside ringkäigu näitamine Google Otsingumootoris


Google’i otsimootori tulemuste leht on restorani või hotelli jaoks sama oluline – või ehk olulisemgi – kui ettevõtte enda veebileht. Sest valdav enamik huvilisi otsib öömaja või söögikohta esmalt just Google’ist. Just sellepärast peaks ettevõtte otsitulemuste leht Google’is olema nii esinduslik, silmatorkav ja informatiivne kui võimalik.

Mida ma otsitulemuste all silmas pean? Sisestades otsisõna “Suudlevad tudengid” kuvatakse Google tulemuste lehe paremal pool infokaart koos fotode, aadressi, lahtiolekuaegade ja navigeerimisvõimalustega.  All pakutakse asukoha ja reitingu järgi ka teisi lähedal asuvaid restorane.

Screenshot 2015-09-20 13.01.25

 

Infokaardi päises on fotod, kaardivaade ja “See Outside”. “See Outside” on Google Street View – autode abil pildistatud interaktiivne ringkäik tänaval. Siinsamas võiks aga olla ka link koos pildiga “See Inside”. Täpselt nii, nagu “See Outside” abil saab kõndida tänaval, saaks “See Inside” abil huvilised kõndida restorani sees.

Näiteks ühe Saksamaa söögikoha Google infokaart, kus huvilised saavad kohe vaadata milline on restorani interjöör ja millises lauas nad istuda sooviks:

Vaata ise seda infokaarti Google otsingust

Screenshot 2015-09-20 13.13.57

 

See Inside ringkäigu näitamine Google Maps keskkonna otsingus


Kui Google Maps kaardilt otsida vastavat restorani või hotelli, näidatakse See Inside ringkäiku samuti ilusa pisipildina otsitulemuste kaardil. Sellele klikkides pääsebki siseruumides ringi vaatama.

Screenshot 2015-09-20 13.21.55

 

See Inside ringkäigu näitamine Google Maps Street View vaates


Street View vaates kuvatakse “See Inside” sisevaated ehk ringkäigud kollaste täppidena kaardil. Täppide peale kursoriga minnes kuvatakse väike pisipilt. Nii saab huviline lihtsalt kaardi peal ringi vaadata ja uusi kohti uurida.

Screenshot 2015-09-20 13.24.43

 

See Inside ringkäigu näitamine ettevõtte enda veebilehel


Ülilihtne on ka virtuaalse ringkäigu lisamine ettevõtte enda veebilehele. Ükskõik kas siis avalehele, kontaktide/asukoha lehele, galerii lehele etc. Allpool näed, kuidas selline lisatud ehk embedded ringkäik välja näeb. Kõik, mida sul on vaja teada ringkäigu lisamiseks enda lehele, leiad minu hiljuti kirjutatud postitusest.