Eesti Lennuakadeemia

Eesti Lennuakadeemia

Eesti Lennuakadeemia vajas virtuaaltuuri selleks, et näidata enda uut avarat õppehoonet. Aga mitte ainult. Seinad ja aknad üksinda oleks igav. Nii pildistasimegi sfäärilsii panoraame, mitte niivõrd akadeemia ruumidest kuivõrd tudengitest, kes akadeemias igapäevaselt õpivad. Mitte raadiomõõtmise apaaraate ei pildistanud me, vaid seda kuidas tudengid nendega toimetavad. Mitte fuajeed, vaid seda, kuidas tudengid seal oma vaba aega veedavad. Mitte lennusimolaatorit, vaid simulatsiooni. Just nii Tutvustab Lennuakadeemia end oma partneritele ning ahvatleb uusi tudengeid.

Lennuakadeemia virtuaaltuur sai pildistatud 2015. aasta sügise hakul. Kõikide fotode tegemiseks kasutasin Sony A7R kaamerat, mille ette oli keeratud iidne, aga nõelterava pildiga Canoni FD 15mm kalasilmobjektiiv. See on sfääriliste panoraamfotode pildistamiseks ideaalne komplekt, sest kogu vaatevälja saab katta juba 7 foto abil aga lõpptulemusena valmiva foto lahutusvõime on palju enam, kui arvutiekraanil vaja olekski. Lisaks muidugi ka pildikvaliteet – teravus ja dünaamiline ulatus.

Patsutan tunnustavalt õlale Jorma Suumannile (rajucam), kellega koos sai pildistatud aeropanoraan drooni abil.  Samuti tänan Lennuakadeemia turundusjuhti Eelikat julge visiooni ja organiseerimise eest.

Vaata Lennuakadeemia virtuaaltuuri

 

detsember 7, 2015
Vaata projekti