Tai restoran Nok Nok

Tai restoran Nok Nok

Nok Nok võib vabalt olla kõige uhkem Tai restoran, mida sa näinud oled. Selleks, et seda näha, peaks minema Tallinna vanalinna, kus see restoran siis otse kino Sõpruse vastas asubki. On aga ka teine võimalus selle restorami ilu imetlemiseks: siinsamas internetis – virtuaaltuuri abil.

Kentsaka kuid meeldejääva nime sai restoran tänu kahele kivist raiutud linnule, kes sealsamas fassaadil, sissepääsust vasakul pool kangialuse sammaste peal majesteetlikult vahti peavad. Restorani sisse astudes võtab külastajat vastu õhulistest korvtoolidest interjööriga kokteilibaar, jaluta natuke edasi ning jõuad restoranialale, kus on hubane valgus ning põhjamaiselt täispuidust lauad-toolid.

Tavaliselt soovitan restoranidele Google Street View lahendust. Selle abil saab uksest sisse kõndida ja siis restoranis tiiru peale teha. Lihtne. NokNok restoran pole aga mingi lihtne restoran, sest siin on ühe suure ruumi asemel palju erinevaid ruume. Ja need ruumid asuvad üksteisest eraldi – mõni on allkorrusel, teise minekuks tuleb astuda läbi kitsa müürivahe ja siis trepist üles astuda. Sellise labürindi Street Viewks tegemike poleks olnud kuigi mõttekas. Sest kliendi huviks pole koridoride peal ringi ekslemine – pigem huvitab teda, kuidas üks või teine renditav ruum välja näeb.

Seega sündis NokNok restoranist mitte Google Street View, vaid eraldiseisev virtuaaltuur. Sellise, kus igast ruumist valmis ühe 360-kraadiline sfääriline superkvaliteetne panoraam. Ja mis on ilma mingi kuumaksuta restorani enda veebilehe serveris. Mõnusalt ülevaatlikku menüüd tuuri allääres kasutades saab huviline nüüd kiirelt ja lihtsalt soovitud ruumidesse hüpata ja seal ringi vaadata. Iga ruumi juues ülal on väike kirjeldus ning paremalt pool servas on ka nupud veebilehele, Facebooki ja Google Maps keskkonda.

Väikesel mobiiliekraani tunneb see virtuaaltuur automaatselt ära ja kohandab end vastavalt. Ja lisaks saab restoran lisada vaateid otse soovitud ruumi. Näiteks kui tahetakse näidata kokakooli veebilehele kokakooli vaadet, saab selle lisada kas fotole lisatud lingiga (kliki pildil):

09-kokakool-1

Või siis iFrame koodikese abil:

 

Lisaks sai restorani turundusmeeskond enda käsutusse kõik tuuri aluseks olevad 360-kraadilised panoraamid. umbes 15 000 px laiused fotod, millest saab veebi või trükiste jaoks erinevaid osi välja lõigata. Või mida saab lihtsalt ühe liigutusega Facebookis jagada – seal muutuvad need tänu lisatud metaandmetele automaatselt interaktiivseks.