TalTech virtuaaltuur

TalTech virtuaaltuur

See on TalTech virtuaaltuur. Virtuaalse giidiga visuaalne keskkond, mille eesmärgiks on tutvustada TalTech ülikooli eelkõige välismaal aga ka Eestis.

Tuuris on kesksel kohal virtuaalne giid, kes aitab huvilisel leida linnakus üles just tema jaoks need kõige huvitavamad asukohad. See giid tervitab vaatajat, tutvustab erinevaid kohti ja suunab vaatajat oma küsimustega. Lülita avavaates kindlasti sisse audio – nii ei pea sa kirjeldusi lugema vaid saad 360-kraadilisi vaateid nautides mugavalt giidi iroonilise huumoriga vürtsitatud juttu kuulata.

TalTech virtuaaltuuris on 360 fotod, 360 videod, heli ja disain ühendatud üheks visuaalseks tervikuks nii, et kasutaja haaratakse esimesest kaadrist alates virtuaaltuuri sisse. Virtuaaltuuri erilisus peitub kogu sisu kokku panemises nii, et moodustuks ühtne kogemus. See on terviklik keskkond, mis toimib nii tavaarvutis kui ka nutiseadmes ja  tutvustab ülikooli hoopis teistsugusel viisil, kui seda traditsiooniliselt on tehtud. Selline virtuaalse giidiga ülikooli tutvustav virtuaaltuur on maailmas teadaolevalt ainulaadne.

Tähelepanelikum vaataja võib märgata, et kuigi TalTech on päris suur, siis virtuaaltuuris on sellest näidatud ainult õige väike osa. See on sellepärast, et virtuaaltuur ei ole valmis. See, mida te näete, pole mitte lõplik tuur, vaid alles esimene beetaversioon. Loomulikult me lülitame tulevikus sellesama virtuaaltuuri sisse rohkem põnevaid kohti erinevatest teaduskondadest, sest uskuge – TalTechis sellistest kohtadest juba puudust ei tule. Samuti areneb ja kasvab koos tuuriga ka virtuaalne giid, keda võib ehk ühel päeval nähagi päris Ai ehk Artificial Intelligence’ ina, kelle jaoks jääb virtuaaltuur väikeseks.

Auhinnatud virtuaaltuur

TalTech virtuaaltuur pälvis Awwwards žüriilt Honorable Mention hinnangu ja on nüüd Awwards veebilehel maailma parimate visuaalsete online-kogemuste seas.

certificate-taltechs-chatbot-virtual-tour-hm