Tartu panoraam – kevadöö, enne päikesetõusu

Tartu panoraam – kevadöö, enne päikesetõusu

Tartu-small-2000

Panoraamfoto Tartust, pildistatud Emajõe Ärikeskuse katuselt. Kell 04 hommikul – umbes pool tundi enne päikesetõusu. Kokku pandud 11 kaadrist. Foto pikem külg: 19 000 px. Sobilik suurteks – kasvõi mitme meetri laiusteks väljatrükkideks.

Allpool väljalõige ülemisest fotost:

Panorama-blended-cut1-small

Väljalõige 1

Panorama-blended-cut2-small

Väljalõige 2

Tartust on ju panoraame pildistatud päris palju. Tavaliselt on need fotod tehtud päevasel ajal lauspäikesega või siis äärmisel juhul päikesetõusu ajal. Mina tahtsin pildistada teistsuguse panoraami. Minu eesmärgiks oli püüda fotole aeg vahetult enne päikesetõusu – siis, kui linna valgustus veel põleks kuid samas valgustaks päike ka juba nii palju, et linn ei oleks päris pime.

Praegu, droonide ajastul, on see väga lihtne. Lähed kohale, lased drooni õhku ja pildistad. See foto on aga pildistatud pea 10 aastat tagasi, kui droonid veel fotograafide töövahendid polnud. Statiivilt, peegelkaameraga, Emajõe Ärikeskuse ehk Plasku katuselt. Selleks, et kell neli öösel Tartus Plasku katusele pääseda, pidi kokku leppima maja haldajate ja turvameestega. Ja siis pärast ka päriselt sinna pääsemine oli veel omaette ooper.

0 kommentaari

Jäta vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*