Uus virtuaaltuur. Kliki ja vaata ringi Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis

Uus virtuaaltuur. Kliki ja vaata ringi Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli uus õppehoone on ilus ja värviline. Sisekujunduski on siin detailideni läbi mõeldud – lambid lae all on näiteks maskeeritud molekulideks ning trepikojad võõbatud veripunasteks arteriteks. See on interjöörifotograafi maiuspala. Koht, kus fotograaf võib end unustada värvide ja vormide virrvarrist nende parimate rakursside leidmisele. Nõnda pildistades võib aga märkamata jääda see kõige olulisem. Mitte värvid ja betoon vaid need inimesed, kes selle kõige sees sinuga koos on. Hoopis nemad annavad sellele hoonele värvi ja uskuge mind – see värv on mitu korda soojem, kui ükski pintsliga trepikotta tõmmatud pintslilöök eales olla saaks.

Mulle meeldis Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis virtuaaltuuri pildistada. Niisugust sõbralikku, aga samas asjalikku õhkkonda pole mitte igal pool. Algusest peale oli selge, et siin ei ole olulised mitte ainult seinad ja lambid. Tühjade ruumide asemel pidi pildile pidi püüdma selle maja inimesi oma igapäevases õppetöös. Keemikuid laboris, füsioterapeudid võimlemissaalis, radiograafid ultrhelimasinate taga, terve kursus ettekannet kuulamas, suvalised tüdrukud saksa keele tunnis… See tuur sai selline, nagu Tartu Tervishoiu Kõrgkool tegelikult ka on. Naeratav ja mõnus.

Tervishoiu Kõrgkooli jaoks on virtuaaltuuri olulisim ülesanne olla mainekujundajaks. Kuna tuur on ka inglise keeles, saavad kooli partnerid välismaal nüüd paremini koolist aimu. Samuti on virtuaaltuuri väga põnev vaadata kõigil neil, kes Tervishoiu Kõrgkooli õppima tulla kavatsevad. Koos tuuriga sai kooli turundusosakond enda kasutusse 10 alusfotot. Nendel, enam kui 7000 px laiusega fotodele on koolutatud kogu vaatepunkt 360×180 kraadi ulatuses. Efektseid pilte saab kasutada trükistes, ja internetis ning miks mitte ka seinale panna.

Vaata Tartu Tervishoiu Kõrgkooli virtuaaltuuri siin

0 kommentaari

Jäta vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*