Tartu linna virtuaaltuur

Tartu linna virtuaaltuur

Alustasime Tartu linna virtuaaltuuri tegemist minimaalseimast. Valisime välja 25 asukohta, mis turistidele kõige enam huvi pakkuda võiksid ning pildistasime neist suured ja ilusad 360-kraadilised panoraamfotod. Lisasime fotodele kirjeldustekstid, infopunktid, videod audiod ja kujundasime sellest kõigest VisitTartu visuaalse stiiliga sobituva virtuaaltuuri. See on pilootprojekt, beetaversioon, esimene samm põhjalikuma Tartust tutvustava veebikeskkonna loomisel.

Valminud virtuaaltuuri põhifookus on 360-kraadilistel panoraamfotodel. Nende vaadete pildistamine kestis suvel: juuli algusest augusti lõpuni. Oluline oli, et kõik asukohad oleks pildistatud ilusa päikeselise ilmaga. Tähtsate hoonete puhul tuli arvestada valguse suunaga – et fassaad poleks varjus vaid kenasti päikesevalguses. Üldiselt oli eesmärgiks inimesi mitte (väga äratuntavalt) pildile jätta. Mõne erandiga, sest näiteks Barlova baari õhtust “vaibi” või aparaaditehase festivalimelu ju ilma inimesteta näidata ei õnnestuks… Mõnest asukohast sai pildistatud mitu pildiversiooni (erineva valgusega või väikese asukohamuudatusega), mille seast siis pärast parimad välja valitud said.

Need parimad on nüüd vaatamiseks valmis – virtuaaltuurina. See tuur toimib ühtemoodi hästi nii telefonis kui ükskõik millise arvuti veebilehitsejas. Parima kogemuse saad aga siis, kui tarbid seda suurel ekraanil millel piksleid vähemalt 4K jagu.

Tere tulemast südasuvisesse Tartu linna!

Vaata Tartu virtuaaltuuri