Google Business View tuleb siseruumidesse – nüüd ka Eestis

Google Business View tuleb siseruumidesse – nüüd ka Eestis

Google Street View on meile tuttav juba ammu – selle keskkonna abil saab ringi kõndida Eesti teedel ja tänavatel. Street View uus laiendus nimega Google Business View teeb aga võimalikuks astuda otse tänavalt sisse mõnda restorani, hotelli, kontorisse või mistahes muude ärisse – ning seal ringi kõndida ja ringi vaadata. Nii, saab vaataja näiteks broneerida restoranis täpselt selle meelepäraseima laua, valida hotellis endale sobiva toa või vaadata enne tööle kandideerimist järele, kui ilus või kole tulevases kontoris siis täpselt on. Google Business View näeb välja nii:

See on nagu Street View restoranist. Või Street View kohvikust. Või Street View hotellist jne 🙂

Selleks, et Eesti kohvikud, hotellid, konverentsiruumid, kliinikud jne Google Street View koosseisu jõuaksid, tuleb need kõigepealt üles pildistada. Kui teed ja tänavad pildistati Street View sisse spetsiaalsete Google autode poolt, siis siseruumid pildistatakse ja liidetakse Street View keskkonnaga Google sertifitseeritud fotograafi poolt. See on tasuline teenus – fotograaf lepib äri esindajaga detailides kokku, tuleb kohale, pildistab peegelkaamera ja spetsiaalsema panoraamtehnikaga sfäärilised panoraamid, muudab töödeldud pildimaterjali navigeeritavaks tervikuks, lisab selle Google Business View Google serverisse ja liidab Google Street View keskkonnaga.

Street View stiilis virtuaaltuuri näitab Google nii enda otsingumootori tulemustes kui ka Google Maps otsingus. Need ju ongi põhilisemad kohad, kust söögikohti ja muid ärisid otsitakse – ja just siin peitubki Google Business View olulisus. See aitab ettevõtetel otsingutulemustes teiste seast paremini välja paista.

fashionkids-googl-otsingukaart-compare

Google otsingukaart – enne ja pärast Business View lisamist. 

Lisaks Google otsingule ja Google Maps keskkonnale saab Google Business View tuuri ka enda veebilehele lisada (manustada ehk ingl. k embed). See lisamine on praktiliselt sama lihtne nagu mistahes YouTube video lisamine – vastava Business View juurest tuleb lihtsalt kopeerida iframe kood ja see siis lisada enda veebilehele soovitud kohta. Vaata, kuidas La Dolce Vita restoran on Business View enda veebilehele lisanud.

Kusjuures oluline on, et lisamisel saab valida täpselt selle koha ja vaate, mida vastaval veebilehel näha soovid. See on eriti hea just suuremate Business View’de puhul.

Vaata siit õpetust – kuidas lisada Google Business View tuuri enda veebilehele.

Siiamaani olen teinud ja ka siinsamas www.tuur.ee veebilehel näidanud eraldiseisvaid virtuaaltuure. Nüüd aga pakun nende kõrval ka Google Business View loomise teenust Tallinnas, Tartus ja mujal Eestis. Vaata selle kohta lähemalt siinsamas veebilehel “Google Business View Eestis: Pane enda äri otse Google Street View sisse

 

Kuidas Business View loomine toimub?

  1. Võta ühendust ja anna teada, et oled asjast huvitatud. Vastan kõigile küsimustele ja saame leppida kokku aja, millal saab pildistatava koha koos üle vaadata
  2. Paneme kohapeal paika Business View täpse trajektoori
  3. Vastavalt trajektoori pikkusele (ehk töö mahule) kujuneb Business View loomise hind.
  4. Lepime kokku Business View pildistamise aja. See peaks olema aeg, kus ruumid on tühjad. Väiksema kohviku puhul tuleks arvestada min 1 tunniga.
  5. Pildistan Business View sfäärilised panoraamid. Vastavalt eelnevalt paika pandud trajektoorile.
  6. Järgneb fotode töötlemise, kokku panemise ja Google keskkonnas navigeeritavaks tervikuks tegemise faas. Arvestada tuleks 1-2 nädalaga.
  7. Avaldan Business View Google teenustes. Sealt saab selle siis soovi korral ka ettevõtte veebilehele lisada (vaata siit kuidas seda teha)

 

Minu pildistatud Google Business View tuurid leiad siit

KIRJUTA MULLE – VASTAN SINU KÜSIMUSTELE BUSINESS VIEW KOHTA

0 kommentaari

Jäta vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*