Interaktiivseid 360° fotosid saab peagi ka Facebookis vaadata

Interaktiivseid 360° fotosid saab peagi ka Facebookis vaadata

Facebook annab oma Oculus blogis teada, et kavatseb juba lähinädalatel uudisvoogu lisada 360-kraadiliste fotode toe. See tähendab, et peagi saab sfäärilise panoraamfoto lihtsalt Facebooki üles laadida ja see muutub uudisvoos pärast jagamist automaatselt interaktiivseks.

Sotsiaalmeedias toimetavate turundajate jaoks on 360-kraadilised interaktiivsed fotod hea võimalus oma uudisvoos midagi tavalisest köitvamat pakkuda. Kust aga selliseid fotosid saab? Ettevõtetel, kes on tellinud tuur.ee`lt virtuaaltuuri, on selline sisu juba olemas, sest virtuaaltuuriga tulevad kaasa kõik selle aluseks olevad fotod – mis ongi sfäärilised panoraamfotod. Üks näide:

14-vennaste-saal-1ww

Sfääriline panoraam, on foto, kus kahemõõtmelisele pinnale on kokku koolutatud kogu ümbritsev vaade. Kui selline foto (varsti) Facebooki lisada, muutub see seal automaatselt interaktiivseks.

Koos virtuaaltuuriga saadud panoraamfotosid saab peagi Facebooki üles laadida, kus need siis automaatselt interaktiivseks vaateks genereeritakse. Nii, et üles laetava foto sees otse Facebooki seinal ringi vaadata saaks.

Võimalus on ka sfäärilisi panoraame ise pildistada – selleks peaks endale kõigepealt ostma lihtsa kaamera nagu Ricoh Theta S, Samsung Gear 360 või LG 360 Cam. Selliste kaamerate puhul peab tähele panema, et nende areng on veel algusjärgus ja seetõttu on ka pildikvaliteet – eriti just laiemaid vaateid pildistades – veel üsna kehvapoolne.

Kõige parema pildikvaliteedi jaoks peaks sfäärilise panoraami pildistamise ja pärastise fototöötluse jätma siiski professionaali hooleks. Tuur.ee on spetsialiseerunud just selliste sfääriliste panoraamide loomisele nii et kui sul on mõni idee, mida oma Facebooki seinal sooviksid interaktiivseks ringvaateks muuta, siis kirjuta mulle ja teeme ära.

1 kommentaar

  1. JosephSob 4 aastat tagasi

    адвокат бердянский район

    адвокат запорожье шевченковский район

Jäta vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*