Suveks valmivad virtuaaltuurid 31st Eesti kutseõppeasutusest

Suveks valmivad virtuaaltuurid 31st Eesti kutseõppeasutusest

05-kokad

Eesti kutseõppeasutusi saab peagi külastada ka virtuaaltuuri vahendusel. Alates 2016. aasta sügisest on TUUR pildistamas 360° panoraame praktiliselt kõikides Eesti kutsehariduskeskustes ja -koolides Valgast Hiiumaani. Nendest fotodest valmivad virtuaaltuurid, mida koolid saavad kasutada enda tutvustamiseks, ametiasutused aga kutsehariduse populariseerimiseks. Kokku on 2017. aasta suve lõpuks plaanis valmis saada 31 virtuaaltuuri. 8 on juba valmis ja teile vaatamiseks valmis pandud nii vastavate kutseõppeastuste veebilehtedel kui ka siinsamas TUUR lehel.

Selle mahuka projekti eestvedajaks on SA Innove ning Haridus- ja Teadusministeerium. Tegevuse eesmärgiks on demonstreerida Eesti kutseõppeasutuste hetkeolukorda – eelkõige just masinapargi ja õppehoonete perspektiivist ning põrmustada ükskord ometi see aastakümneid juurdunud kutsekoolide negatiivne kuvand. Virtuaalturidel on otsene praktiline väljund ka koolide endi jaoks. Näiteks saavad nad kasutada oma virtuaaltuuri enda tutvustamiseks nii Eestis kui ka välismaal. Tuuri saab näidata erinevatel messidel, samuti on see hea materjal levitamiseks läbi kooli veebilehe ja sotsiaalmeedia – ikka selleks, et noorte potentsiaalsete kutseõppurite seas oma kooli vastu huvi äratada.

Kutseõppeasutuste virtuaaltuurid ei näita siiski ainult rauda ja betooni. Panoraamfotodel on esiplaanil hoopis koolide õpilased ja õpetajad, tegemas oma igapäevaseid ülesandeid ja kohustusi. Piltidel on taustal näha küll ka hooned ja tehnika, kuid fookuses on siiski inimesed ja nende tegemised kooliseinte vahel. Seega pakuvad need virtuaaltuurid võimaluse heita pilku sellesse maailma, mis tavanimese silmale tavaliselt varjatud on.

Vaata kõiki juba valmis kutseõppeasutuste virtuaaltuure siinsamas tuur veebilehel. 

 

0 kommentaari

Jäta vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*