TalTech virtuaaltuur sai uuendatud disaini ja kasvas suuremaks

TalTech virtuaaltuur sai uuendatud disaini ja kasvas suuremaks

facebook

TalTech virtuaaltuuri täna avalikustatud versiooniuuendus toob endaga kaasa uued asukohad, mugavama kasutajaliidese ja senisest veelgi lihvituma disaini.

Neljale senisele teaduskonnale on nüüd virtuaaltuuri lisandunud ka viies ja viimane teaduskond: Eesti Mereakadeemia. Mereakadeemia asub peamiselt Kopli poolsaarel, sealse õppekeskkonna ja tegemistega tutvumiseks on tuuri lisandunud 10 uut vaadet. Lisaks erinevatele fotodele saab vaadata ka 360-kraadilist videot laevasilla simulaatoris toimuvast harjutusest.

Veel on Mereakadeemial struktuuriüksus ka Kuressaares – sealsest väikelaevaehituse kompetentsikeskusest saab virtuaaltuuri vaataja ülevaate kolme 360-kraadilise foto ja ühe 360-kraadilise video abil. Lisaks Mereakadeemiale on lisandunud mõned uued vaated ka ülikooli Mustamäe linnakust. Uudistada saab näiteks uuenenud Mektory innovatsioonikeskust ja vaadata eksklusiivseid sisevaateid sellest, kuidas valmivad innovaatilised isesõitvad autod ehk ISEautod.

b_02_iseauto_labor

Iseauto Labor U05B-101

mektory

Uuenenud Mektory

b_01_mereakad_vaade_ylalt

Eesti Mereakadeemia peahoone Kopli poolsaarel

b_08_trenazoor_2

Simulaatorikeskus Eesti Mereakadeemia peahoones

Virtuaaltuuri disain on muutunud õhulisemaU05B-106ks ja lihtsamini kasutatavaks. Virtuaalne giid on saanud endale asukoha üle terve parema ääre ja pakub seal nüüd kasutajale automaatselt välja erinevaid tegevusi. Asukohtades, kus on võimalik vaadata 360-kraadilist videot on kogu video näitamise loogika muudetud eriti peeneks ja kasutajasõbralikuks selleks et vältida tuuri hangumist aeglasema internetiühenduse puhul.

Peamenüü avaneb nüüd kitsama ribana vasakus ääres nii et kasutaja saab menüüs järjest erinevaid asukohti vaadata ilma et peaks vahepeal menüüd uuesti avama. Need on vaid mõned esmasemad suuremad edasiarendused, mis virtuaaltuuri kasutamiskogemuse senisest veel oluliselt mugavamaks muudavad.

screenshot-0090
screenshot-0089

 

Virtuaaltuur on saanud ka mõned kasulikud uued funktsioonid, millest ülikool ise juba praktikas tuuri kasutades puudust tundis ja siis juurde soovis.

Vasakult alt nupuribalt kuvatava Google Maps asukohakaardi abil saab hea ülevaate tuuris kajastatud asukohtade paiknemisest Eestis. Lisatud on automaatse tuuri funktsioon – automaatset tuuri saab sisse-välja lülitada alumise vasakpoolse nupuriba “AUTO” nupu abil. Selles režiimis liigub panoraamvaade iseenesest ringiratast ja asukohad vahetuvad automaatselt nii et virtuaaltuuri saab näiteks messidel olles panna suurele ekraanile automaatselt ülikooli näitama ja möödakäijate pilke püüdma.

Samuti on võimalik klaviatuuri Enter-klahviga brauseri aadressiribale kuvada otselink konkreetsesse panoraami. Selliselt saab saata linke koostööpartneritele või lisada tuuri erinevatele veebilehtedele nii et tuuri avavaateks pole mitte ülikoolilinnaku aerofoto vaid näiteks Mereakadeemia algusvaade, isejuhtivate sõidukite labor või midagi muud. Kliki näiteks linkidele:

Lisades lingile atribuudi &intro=true algab otselink introga. Selle ära jättes jäetakse pikk intro vahele. Näiteks:

Selline paindlik linkimine muudab virtuaaltuuri Tehnikaülikooli turundusmeeskonna jaoks suurepäraseks tööriistaks nii Eestis kui ka välismaal.

Vaata uuenenud TalTech virtuaaltuuri siit

 

Auhinnatud virtuaaltuur

TalTech virtuaaltuur pälvis Awwwards žüriilt Honorable Mention hinnangu ja on nüüd Awwards veebilehel maailma parimate visuaalsete online-kogemuste seas.

certificate-taltechs-chatbot-virtual-tour-hm

TalTech virtuaaltuuri uuendus valmis ühise pingutuse toel:

  • Lauri Veerde (Tuur) – fotograafia, porjektijuhtimine
  • Lauri Post (BitFiner) – ui, disain
  • Keit Kiissel (TalTech) kliendipoolne projektijuhtimine
  • Andrey Sudarchikov (airpano) – arendus
  • Mihkel Raud (Uwaga) – copywriting

0 kommentaari

Jäta vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*