Drooniga Tartu kohal – interaktiivne ringvaade ja panoraamfoto Tartu raekoja tagant

Drooniga Tartu kohal – interaktiivne ringvaade ja panoraamfoto Tartu raekoja tagant

Tartu linnavaadet pildistatakse tavaliselt ikka ühest ja samast kohast – Emajõe Ärikeskuse ehk plasku katuselt. Ka mina olen seal palju kordi pildistamas käinud ja iga kord soovinud midagi enamat. Vabadust kõrge võttekoha valikul. Võimalust pildistada linna ülalt – täpselt sealt, kus parasjagu soov on. Näiteks raekoja torni kõrvalt, vaatega raekoja platsi poole, tõusva kevadpäikese suunas.

Siin see vaade on. Pildistatud koos Jorma Suumanni ja Martin Raju’ga, kes tegelevad siinsamas Tartus suurte droonide ehitamise ja aerovideote filmimisega. Suur, spetsiaalselt aerofotode jaoks valmistatud droon tõstis õhku Sony A7R kaamera koos Canoni 15mm kalasilmobjektiiviga. Kogu vaade on kokku pandud kaheksast kaadrist. Pildi laiuseks 19000 px.

Tänu Sony kaamera suurele lahutusvõimele ei pea sellega pildistatud sfäärilised vaated tingimata arvutiekraanile jääma. Vaid osade fotode kokku liitmisel valmis väga korralik ja terav panoraamfoto, mis on vabalt sobilik enam kui kahe meetri laiusteks väljatrükkideks (foto originaallaius 11 000+ px).

Just suurelt välja prindituna, kapa-plaadil, raamituna ja seinale asetatuna on sellised panoraamfotod  tõeliselt efektsed.

Siin all näete 3 x 1 m mõõtmetega suurt väljatrükki. Kui soovid sellist näiteks enda kodu või kontori seinale, siis kirjuta lauri@tuur.ee.

 

1 kommentaar

  1. wlad 9 aastat tagasi

    Да просто шедевр!!!Офигенно!!!

Jäta vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*