Vaade Berliinile – virtuaalne panoraam

Vaade Berliinile – virtuaalne panoraam

Kes soovib Berliini linna ülalt imetleda, suundub iidse germaani tava kohaselt teletorni. Berliini teletorn on üks Saksamaa pealinna  külastatavamaid turistide sihtpunkte, pilet sinna üles maksab veidi enam kui 12€ ja selle võid osta kasvõi kohe siitsamast.

Panoraami pildistamiseks teletorn ei kõlba – sest seal on vaade läbi akna. Berliinis on aga üks päris kõrge hoone, kust avaneb päris hea vaade igasse suunda ja mis kõige olulisem – see vaade on klaasistamata. Teravatipuline Kollhoff-Tower Potzdamer Platz’i ääres on umbes 100 m kõrge. Selle tippu saab sõita liftiga, mis on tituleeritud kui “kiireim lift Euroopas” ning tavakülastajale maksab sõit 5€.

Külastajate turvalisuse huvides on vaateplatvorm ümbritsetud korraliku raudvõreseinaga. Võre vahelt mahub aga kaamera läbi ning siis pole muud kui klõbista aga katikut. Väga kahju oli, et päike, mis torni vastasküljel üles jõudes veel oma viimaseid kiiri läbi pilveprao heitis, kohe kaamerat kartma hakkas, pilve taha kadus ja sinna jäigi. Eks siis järgmine kord püüame ka päikese kinni.

0 kommentaari

Jäta vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*