Tuur Viljandi XXI pärimusmuusika festivalil

Tuur Viljandi XXI pärimusmuusika festivalil

Alaska ja Ida-Siberi põlisrahvas jupikid on haruldane rahvakild – neid on kokku umbes 28 000 ning räägivad jupiki keelt, mis kuulub eskimo-aleuudi keelerühma. Selle kultuuri esindajana paistab silma laulugrupp Pamyua, mis viljeleb peamiselt Alaska ja Gröönimaa inuiidi loitse, trummisaatega laule ning tantse.

Pamyua esindab kestmajäänud Inuiidi pärimust. Nende esinemised julgustavad kuulajaid hindama põliskultuure ühendades samaaegselt iidsed pärimuslikkud tarkused ja modernse kultuuri. Pamyua usub, et see ühtsus on võimalik läbi muusika ja tantsu ning ansambli liikmed interpreteerivad Inuiidi traditsioone meisterlikult, rõõmu ja siirusega. Vastus sellele sõnumile on olnud võimas – grupp on kujunenud Alaska põlisrahvaste eneseuhkuse sümboliks.

PAMYUA kontsert Viljandi lossimägede kaevumäe laval oli üks festivalikülastajate lemmikuid. Muusika vahele mahtus sel grupil mõnusa huumoriga vürtsitatud lugusid. rahvaga suheldi sõbralikult ja vahetult ning see läks kõigile peale. Mis siis muud, kui tuli ajada kaamera monopodi otsas üles ning klõbistada mõned sarivõtted. See ei ole virtuaaltuur vaid lihtne ringvaade koos muusikaga. Vaata kontserdil ringi ja kuula – ülalolevale pildile klikkides.

0 kommentaari

Jäta vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*