Tartu loodusmaja virtuaalne näitus

Tartu loodusmaja virtuaalne näitus

loodusmaja-virtuaaltuur-desktop

Tartu loodusmajaga saab nüüd tutvuda virtuaalse näituse abil. Vastvalminud näitus ehk virtuaaltuur valmis TUURi ja Tartu loodusmaja koostöös ning viib huvilise ekskursioonile mööda Loodusmaja välialasid ja siseruume. Virtuaaltuur koosneb 13-nest suurest kõrgkvaliteedis panoraamfotost, mis on seotud ühtseks navigeeritavaks tervikuks rätsepatööna valminud ja disainitud kasutajaliidese (menüüd, nupud, tekstid, pildid, videod) abil.

Selles virtuaalses näituses püüavad esmalt pilku muidugi 360-kraadilised alusfotod. Kaks neist pildistatud drooniga kõrgemalt, ülejäänud inimsilma kõrguselt. Veelgi olulisem ja töömahukam selle näituse loomisel on aga olnud infokihi loomine. Nimelt ei ole see näitus mitte ainult visuaalne, vaid sellel on ka informatiivne ja hariduslik sisu.

loodusmaja-virtuaaltuur-mobiiliversioon

Tartu Loodusmaja virtuaalset näitust saab vaadata nii tavaarvutis kui ka mobiilstes seadmetes. Väikeste ekraanide jaoks on eraldi disainiversioon. 

13. panoraami sisse on paigutatud ühtekokku 147 infopunkti. Need annavad vaatajale infot vastava pildi sees olevate oluliste asjade kohta. Seletavad pilti lahti ning enamgi veel – räägivad loodusmaja loomise lugu ning annavad läbi selle edasi teadmisi keskkonnasäästliku ehituse alustaladest. Loodusmaja on ju projekteeritud nii, et see toimiks – olgugi et Tartu linna südames, aga siiski – võimalikult energiasäästlikult, loodussäästlikult ja loodusega kooskõlas.

Infopunktidel klikkides või puuteekraanil puutudes saab avanevast aknast lugeda ja vaadata infokilde. Selleks, et kõik infopunktid oleksid lihtsamini leitavad, on ekraani vasakus ääres punktidega kujundatud infopunktide menüü. Kui selles menüüs mingil punktil klikkida, näidatakse vaatajale, kuskohas pildi sees see vastav infokild paikneb.

Vaata Tartu loodusmaja virtuaaltuuri

0 kommentaari

Jäta vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*