Uus virtuaaltuur: Eesti Maaülikool

Uus virtuaaltuur: Eesti Maaülikool

2018. aasta suvel valminud Eesti Maaülikooli virtuaaltuur viib vaataja Tartu ääres asuvasse linnakusse, kus tutvustab viit instituuti ja ülikoolielu olulisemaid tahke. 360-kraadiliste fotode ja videote vahendusel saavad huvilised – olgu nad siis välismaal või siinsamas Eestis – ettekujutuse ülikooli ruumidest, õpetamiseks kasutatavatest seadmetest ja üldse sellest, et milline see Eesti Maaülikool siis on.

Virtuaaltuuri põhja moodustavad 34 360-kraadilist panoraamfotot ja kolm 360-kraadilist videot. Vaadata saab ruumidesse, kuhu tavainimene tavaliselt ei pääse – näiteks:

Ülejäänud TUUR poolt tehtud virtuaaltuuridest erineb Maaülikooli virtuaaltuur eelkõige 360-kraadiliste videote kasutamise poolest. Videod filmisime just nimelt sellistest kohtadest ja tegevustest, kus foto poleks piisavalt hästi edasi andnud selles asukohas toimuva tegevuse iseloomu. Näiteks tegi õppejõud elektrotehnika laboris klassikalise katse, lastes hapukurgist elektrivoolu läbi. Fotol poleks see kuigi efektne jäänud, video kaudu saab vaataja aga kogeda helendamise intensiivsust, põlemisprotsessist tekkivat suitsu ja ka heli. Vaatamiskogemus on hulga täiuslikum.

Need videod on filmitud spestiaalse 360-kraadilise kaameraga 8K resolutsioonis ja vähendatud siis veebis vaatamise jaoks 4K mõõtmetesse. 360-kraadiliste videote kasutamine – eriti just väljaspool striimimiskeskkondi (YouTube, Facebook) on veel päris uus tehnoloogia ja balansseerib internetikiiruste ja arvutitehnika piirimail. Selle tõttu vajavad needki videod vaatamiseks keskmisest veidi võimsamat arvutit või nutiseadet. Samas on tuur vabalt kasutatav iga seadmega sest kui mõni vanem või nõrgem arvuti videot mängida ei suuda, näidatakse vaatajale video asemel lihtsalt samast kohast pildistatud fotot. Videod on tehtud järgmistest asukohtadest:

Maaülikoolil on nüüd olemas suurepärane tööriist, mida kasutada ülikooli näitamiseks kõigile, kes võiksid tunda huvi siia õppima tulla. Loomulikult kasutatakse seda virtuaaltuuri Eestis – passiivselt Maaülikooli veebilehel, aktiivses turunduses erinevatel messidel, meilivahetustes, sotsiaalmeedias jne. Eriti kasulik on see virtuaaltuur aga ülikooli tutvustamiseks välismaal. Selline maailmatasemel virtuaaltuur, mida on vähestel ülikoolidel maailmas, aitab ehk maaülikooli tuua nii mõnegi välisüliõpilase, kes muidu oleks valinud mingi muu riigi.

[pano file=”http://procontent-tuurid.s3-eu-central-1.amazonaws.com/37-maaylikool/tuur/index.html” title=”Vaata Eesti Maaülikooli virtuaaltuuri siinsamas” alt=”Vaata Eesti Maaülikooli virtuaaltuuri siinsamas”]

0 kommentaari

Jäta vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*