Tallinna Ülikooli virtuaaltuur sai valmis

Tallinna Ülikooli virtuaaltuur sai valmis

Fotod on liiga staatilised ja video liiga tavaline. Virtuaaltuur on aga ideaalne meedium, mille abil võiks näidata Tallinna Ülikooli linnakut. Mitmest suurest hoonest ja kahest siseõuest koosneval alal sai 2016. aasta kevadel ja suvel pildistatud ühtekokku 30 sfäärilist 360° panoraamfotot, mis esindavad nüüd virtuaaltuuriks kokku panduna Tallinna Ülikooli – nii Eestis kui ka välismaal.

Fotode pildistamisel püüdsin jäädvustada mitte niivõrd ruume kuivõrd ruumide sees toimuvat. Ülikool pole ju mitte ainult hoone, vaid eelkõige kõik need inimesed, kes selle hoone sees töötavad ja õpivad. Neid inimesi ja nende tegemisi selle virtuaaltuuri panoraamfotodel näha saabki.

Sellise virtuaaltuuri abil on hea tutvustada ülikooli välisriikide koostööpartneritele ja teistele koolist huvitatutele. Selline virtuaaltuur on ka suurepärane tööriist messidel – seda saab seal kuvada tavalisele ekraanile ja lähitulevikus näidata ka virtuaalreaalsuse prillidest. Ülikooli erinevad osakonnad saavad virtuaaltuuri näidata enda veebilehel. Ülikooli turundusosakond saab lisaks tuurile enda käsutusse tuuri aluseks olevad suured panoraamfotod – sellised, nagu siin üleval slaidshow sees. Neid tasapinnalisi fotosid saab kasutada nii internetis kui ka trükistes. Seega on ühe virtuaaltuuri kasutusvaldkond palju laiem, kui see ehk alguses tunduda võib.

Tehnilisest aspektist vaadelduna on Tallinna Ülikooli virtuaaltuur siiani kõige keerukam ja täiuslikum, mis ma olen valmistanud. Seda mitte niivõrd fotograafia, vaid kasutajaliidese poolest. Menüüd, nupud, integreeritud videod, infopaneelid ja kõik muu on disainitud nii, et tuur oleks visuaalselt sarnane ülikooli veebilehega ja vastaks ülikooli stiiliraamatu reeglitele. Erinevaid elemente on virtuaaltuuri kasutajaliideses palju – olulisematest annab ülevaate loend siinsamas all.

Tallinna Ülikooli virtuaaltuuris on kasutusel järgmised elemendid:

Drooniga pildistatud sfääriline aeropanoraam
Erilahendusega menüü
Vaate sisse integreeritud video
Vaate sisse integreeritud ja “paika venitatud” video
Google Maps kaart asukoha näitamiseks
Linnaku skeem mille abil saab navigeerida
Infopunktid tuuri sees – punktil puutudes/klikkides avaneb infoaken
Eraldi kasutajaliides nutitelefonide jaoks

Tallinna ülikooli virtuaaltuuri leiab ülikooli veebilehe avavaates pisut allapoole kerides või siis allolevale nupule vajutades. Loodan, et meeldib 🙂

Tallinna ülikooli virtuaaltuur

 

0 kommentaari

Jäta vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*